|
Joachim Bjånesøy vidare i Talent Vest |
|
|
|
|
Skrive av Anne Berit Drønen
|
|
tysdag 20. april 2010 14:19 |
|
Aik har hatt mange spelarar på kretstrening og talent vest treningar no i vinter,både i 1995,96 og 97 klassen.Forrige helg ble vinterens treningsgrupper avsluttet med mange gode fotballkamper mellom sonene. Nå er de videre uttak klare.Joachim Bjånesøy ble den einaste spelaren fra Austevoll som fekk muligheten denne gangen.Klubben gratulera han,og ønska han lykke til.
To treningsgrupper Som en videreføring av vinterens Talentsenter Vest treninger er det nå tatt ut to treningsgrupper som får tilbud om treninger lørdager på Nymarksbanen. Første trening starter opp lørdag 24. april. Uttaket er gjort med bakgrunn i holdninger og ferdigheter vist i trening og kamp med Talentsenter Vest og Kretsgruppen i Vestlandshallen gjennom vinteren.
Rolletrening Dette vil være et tilbud til de nevnte spillere om en ekstra trening en dag i uken, sammen med andre gode spillere fra ulike klubber, med trenere fra Brann sin utviklingsavdeling. Treningene vil i hovedsak være rolletrening, hvor det jobbes med de ferdigheter som spillerens rolle stiller krav om. Det vil i forbindelse med en del treninger også bli lagt opp til trenersamlinger etter treningene, for kompetanseoverføring ut til de ulike klubbmiljøene.
Fortløpende vurderinger Guttene i 97 gruppen er i sin helhet tatt av de spillerne som har trent med talentsenter vest i vinter. Spillerne i 95/96 gruppen består av 2/3 fra kretsgruppen og 1/3 fra de som har trent med talentsenter vest. Det vil hele tiden bli vurdert hvorvidt spillere skal inn eller ut av gruppen, basert på holdninger og ferdigheter. Til sommeren vil det bli gjort en grundig vurdering hvorvidt det skal gjøres endringer i gruppene før ny oppstart i august.
|